Usługi

LECZENIE ORTODONTYCZNE


Piękny uśmiech to jedna z cech, którą każdy z nas chciałby się szczycić. Niestety nie wszystkich natura obdarzyła ładnym uśmiechem. Obecnie dysponujemy możliwościami pozwalającymi na uzyskanie prawidłowego zgryzu, którego efektem jest zadawalający wygląd. Interdyscyplinarny charakter leczenia w naszym gabinecie umożliwia kompleksowe zajęcie się pacjentem i jego problemem. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania zdjęć RTG na miejscu.

Zapraszamy na wizyty konsultacyjne oraz profilaktyki ortodontycznej. Proponujemy Państwu szeroki wybór metod leczenia wad zgryzu u dzieci, młodzieży i osób dorosłych

PROFILAKTYKA


Wczesne wykrycie wady, bądź też czynników do niej predysponujących umożliwia wkroczenie z leczeniem w odpowiednim czasie. Nawyk ssania palca, wargi czy tez przedłużone (po 18 miesiącu życia) ssanie smoczka powinno skłaniać rodziców do zgłoszenia się do poradni ortodontycznych. Eliminacja szkodliwych przyzwyczajeń i odpowiednie ćwiczenia mogą przyczynić się do korekty wady we wczesnym etapie.

W przypadku wad wymowy skojarzone leczenie ortodontyczno – logopedyczne daje wymierne rezultaty. Zachęcamy do wizyt profilaktycznych z dziećmi w każdym wieku.

LECZENIE DZIECI
Korekta wad zgryzu u małych pacjentów jest możliwa dzięki wykorzystaniu aparatów ruchomych stosowanych w uzębieniu mlecznym i mieszanym, które są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Wczesne leczenie ortodontyczne zaczyna się ok.8 roku życia w okresie uzębienia mieszanego- w tym wieku w jamie ustnej obecne są zarówno zęby mleczne jak i zęby stałe. Leczenie na tym etapie pomaga przygotować narząd żucia do przyjęcia zębów stałych, skorygować nieprawidłowe położenie szczęk i rozbudować kościec. W tym celu stosuje się aparaty ruchome (tzw. zdejmowane).Najczęściej jest to pierwszy etap leczenia ortodontycznego.

LECZENIE NASTOLATKÓW
Jest to największa grupa pacjentów noszących aparaty stałe. W tym okresie leczenie ortodontyczne jest kontynuacją leczenia aparatami ruchomymi lub też samodzielną metodą z wyboru. Aparaty stałe delikatnie i precyzyjnie przesuwają zęby wykorzystując potencjał wzrostowy pacjenta. Jeżeli problemu wady zgryzu nie można było wcześniej rozwiązać aparatami ruchomymi teraz w okresie intensywnego wzrostu jest to najlepszy moment do podjęcia leczenia.

LECZENIE DOROSŁYCH
Nie ma ograniczeń wiekowych do podjęcia leczenia ortodontycznego. Coraz więcej osób dorosłych decyduje się na leczenie ortodontyczne ,aby poprawić estetykę uśmiechu i wygląd twarzy. Często leczenie podyktowane jest względami zdrowotnymi. Pomaga w leczeniu chorób przyzębia a także umożliwia wykonanie właściwego uzupełnienia protetycznego, które często z powodu wadliwego ustawienia zębów jest niemożliwe.

Polega ono najczęściej na kompleksowym leczeniu interdyscyplinarnym narządu żucia. Stosujemy metody nowoczesnego działania zespołowego, które wymaga połączonych działań ortodontycznych, protetycznych, chirurgicznych i periodontologicznych. Dają one w efekcie trwały i zadowalający efekt, który jest możliwy do osiągnięcia jedynie przy podejściu zespołowym do leczenia pacjenta i jego problemu.

Możliwość zastosowania implantów w znaczny sposób zmienia tradycyjne metody postępowania, zarówno w protetyce jaki w ortodoncji. Znacząco wzrasta możliwość zastosowania szerokiego wachlarza różnorodnych uzupełnień protetycznych przy bardzo rozległych brakach uzębienia.

W znacznym stopniu eliminuje to problem zastosowania protez oraz umożliwia uzupełnienie wrodzonego braku zawiązków zębów stałych u młodzieży

 • Leczenie konwencjonalne:
  Tradycyjna metoda leczenia stałymi aparatami konwencjonalnymi jest skuteczna w większości wad zgryzu, zarówno u osób dorosłych jak i młodzieży. Metalowe zamki dostosowane do wielkości zębów nie powodują dyskomfortu i pozwalają na regulację wady zgryzu.
 • Leczenie ponadstandardowe:
  Oferujemy ponadto różne systemy leczenia ponadstandardowego tzw. aparatami samoligaturującymi (typu Damon i inne).
  Ich innowacyjność polega na sposobie działania, która nie tylko wpływa na ruch zębów, ale również na podstawę kostną szczęki i żuchwy powodując jej rozbudowę. Biologiczna metoda ekspansji pozwala na krótsze, bardziej efektywne leczenie, często bez usuwania zębów. Dodatkowymi zaletami tego typu leczenia jest bardzo mała ilość elementów dodatkowych aparatu i większy komfort użytkowania i rzadsze wizyty kontrolne.
 • Leczenie aparatami estetycznymi (kosmetycznymi):
  Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, dla których bardzo ważna jest estetyka uśmiechu podczas leczenia. W takim przypadku proponujemy aparaty estetyczne (kosmetyczne) – przejrzyste zamki z monokryształu szafiru lub zamki w porcelanowe. Gwarantują one komfort wysokiej klasy leczenia, jednocześnie zapewniając wszelkie możliwe korekty ustawienia zębów. Nie przebarwiają się, są mniej widoczne i pozwalają cieszyć się swobodą pełnego uśmiechu w trakcie leczenia!
 • Leczenie skojarzone (wielospecjalistyczne)
  U niektórych pacjentów do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest leczenie wielospecjalistyczne. Współpracujemy z chirurgiem szczękowo-twarzowym, co umożliwia leczenie zatrzymanych kłów lub też wykonanie szeregu ambulatoryjnych zabiegów chirurgicznych bez potrzeby odwiedzania szpitala.

ETAPY POSTĘPOWANIA

1.Pierwsza wizyta konsultacyjna.
Podczas badania ortodonta:
– ocenia twarz, profil, zęby i szczęki
– bada stawy skroniowo-żuchwowe
– ocenia tor oddychania i połykania
– przedstawia możliwości leczenia ortodontycznego
– omawia metody leczenia

2.Kolejna wizyta to tzw. analiza ortodontyczna:
–wygląd zębów zostaje utrwalony w masie (wyciski ortodontyczne) w celu wykonania gipsowych modeli
–pacjent dostarcza 2 zdjęcia rentgenowskie (boczne głowy i przeglądowe jamy ustnej)które są niezbędne do postawienia diagnozy końcowej
Na podstawie zdjęć i modeli ortodontycznych wykonujemy pomiary aby ustalić właściwy plan postępowania. Wówczas możemy rozpocząć leczenie.

3.Wizyta przygotowujca do założenia aparatu stałego
-przegląd uzębienia
-skaling (usuwanie kamienia nazębnego)
-piaskowanie (usuwanie osadu nazębnego)
-fluoryzacja

UMOŻLIWIAMY ROZŁOŻENIE OPŁAT ZA LECZENIE NA SZEREG DOGODNYCH DO SPŁATY RAT.

PRACOWANIA RTG


Prawidłowa diagnostyka RTG oparta na nowoczesnych technikach radiologicznych, to gwarancja właściwej diagnozy i prawidłowo przeprowadzonej procedury medycznej w każdej dziedzinie stomatologii:

 • Pantomografia-zdjęcie pantomograficzne zębów wykonuje się w celu ogólnej oceny stanu uzębienia, kości wyrostków zębodołowych oraz uwidocznienia zmian chorobowych w szczęce i żuchwie.
 • Cefalometria-zdjęcie ceflometryczne jest radiologicznym zdjęciem specjalistycznym wykorzystanym w celu diagnostyki i ustaleniu planu ortodontycznego leczenia wad zgryzu. Pozwala na wykonanie dokładnej projekcji kości czaszki i kości twarzy.

RTG-zdjęcie pojedynczego zęba, które zapewnia jego dokładny obraz.